“Soovitan vaadata iseenda sisse, vaadata otsa oma varjudele, tunnistada neid. Kui neid tunnistada, siis on võimalik neid ka ümber teha ja tervendada.” – Mai-Agate Väljataga.

Miks tulla psühholoogilise nõustamise seansile?

Kõik me tahame tunda end terve ja  terviklikuna. Kui me hoolitseme oma füüsilise keha eest õieti toitudes, hästi magades või liikudes, siis samamoodi on oluline tegeleda ka iseenda hingetervisega.

Kui füüsiline keha on saanud viga, mõne haava või trauma, külastame arste. Täpselt samuti on oluline pöörduda teraapiasse, kui on tekkinud hingehaavad või psüühikas traumad. Olgu tegemist probleemsete suhetega tööl või kodus, depressiooni või ärevusega, madala enesehinnanguga, haiguste või stressiga, sõltuvustega vms. –  kõik me puutume oma elu jooksul nende teemadega kokku ja oleme mõjutatud.

Psühholoogiline nõustamine ja transpersonaalne psühhoteraapia oma mitmekülgsete lähenemisviisidega annab hea võimaluse uurida teemasid sügavamal tasandil, igaühe individuaalsele vajadusele vastavalt. Aitab mõista ja lahti mõtestada iseennast tervikuna. Teraapia aitab tõsta üldist eneseteadlikkust, terveneda, arendada igakülgselt oma vaimset tervist. Ja sellest, kui avatud keegi on iseenda tundmaõppimisele, sõltub igaühe elukvaliteet!

Mis on transpersonaalne psühholoogia ja psühhoteraapia?

Miks just transpersonaalne psühholoogia ja mida see tähendab?  Sõna “transpersonaalne” otsene tähendus on: üle isikliku, isiklikust ehk personaalsest kaugemale ulatuv. Seega on võimalik vaadelda teraapias teemasid nii isiklikul tasandil, kui ka  kaasates uurimisse  sügavamat alateadvust ja keha-vaimu ühendust,  muutunud teadvuseseisundeid, surmaeelseid ja müstilisi kogemusi, eelmisi elusid jms.

Selles valdkonnas on ühendatud nüüdisaegsed Lääne psühholoogilised kontseptsioonid, teooriad ja meetodid Ida traditsiooniliste vaimsete praktikatega.

Transpersonaalse psühholoogia seansist:

Seanss kestab tavaliselt tund aega. Seansid võiksid toimuda regulaarselt kord nädalas või kord kuus, nii kuidas inimene ise otsustab ja vajalikuks peab. See oleneb ka probleemist, millega inimene abi saamiseks teraapiasse pöördub. Ja kui sügavale inimene enese tundmaõppimisel on valmis minema.

Transpersonaalse psühholoogia individuaalseansid on hea võimalus enesearenduseks, suhete ja tervise uurimiseks ja parandamiseks, on abiks erinevate elu sõlmpunktide lahtiarutamisel. Igaühel meist võib tekkida olulisi küsimusi, millele on raske üksi vastuseid leida. Iga inimene on eriline ja vajab erilist lähenemist.

Erinevate probleemide lahendamiseks kasutatakse transpersonaalse psühholoogia seanssidel mitmeid meetodeid ja tehnikaid,  nt. meditatsiooni, hüpnoosi, tööd unenägudega, hääledialoogi või teraapiakaarte, vestlust vms, kohandades neid vastavalt inimeste hetkevajadustele.

 

Terapeut – Sirve Paldis 

58 04 77 92

elutarkus@gmail.com

Seansid toimuvad TALLINNAS ja PÄRNUS.