Minevik on möödunud, tulevikku veel pole. Ainus, mis meil on, on olevik – PRAEGUNE HETK!

Miks tulla mindfulness ehk kohaloleku praktika seansile?

Mindfullness ehk kohaloleku rahustav praktika sobib hästi alternatiivravina.

Annab häid tulemusi ärevuse, stressi, depressiooni, unehäirete, suhtlemisraskuste ja paljude teiste sarnaste psühhosomaatiliste sümptomitega toime tulemiseks. Ja  nende sümptomite põhjuste väljaselgitamiseks ja paremaks mõistmiseks.

  • Praktika õpetab kogema suuremat maandatust, lõdvestust ja pingetest vabanemist.
  • Teadvustama ja avastama lõhkuvaid mõtte- ja käitumismustriteid
  • Aitab leida sügavat sisemist rahulolu ja kontakti iseendaga, tõstab teadikkust nii iseendast kui ümbritsevast.
  • Toob ellu rohkem rõõmu ja aitab kogeda suuremat avatust, vabadust ja armastust.
  • On parim viis iseenda tundmaõppimiseks!

Mis on mindfulness ehk kohaloleku praktika?

Mis see mindfulness siis on? See on olemine hetkes, siin ja praegu selle momendi tõelisuses. Selle hetke teadvustamine ja vastuvõtmine ilma hinnanguid andmata.

See on olemine siin ja praegu, sellega mis toimub meie sees ja väljaspool. See mis toimub meie sees – ma mõtlen, tunnen ja tunnetan oma kehaga. Kui me vaatame enda sisse, siis märkame, kui vähe oleme nende funktsioonidega tuttavad.

Läbi hetkes olemise praktika saame avastada ja uurida, kes me tõeliselt oleme. Et olla harmoonilised, terviklikud inimesed on vaja olla ühenduses iseendaga, oma mõtetega, oma tunnetega, oma kehatunnetusega.

Veel mindfullnessist.

Igas müstilises õpetuses on kesksel kohal praeguse hetke kogemine. Seega ei käsitle see mingit uuemat avastust, vaid on tuntud tõde juba iidsetest aegadest peale.

Kohaloleku praktika on märkamise ja enesest teadlikuks saamise protsess, kasutades selleks sisemist vaatlust. Ja see ei vaja mingeid uskumusi, tehnikaid ega erilisi teadmisi, see on lihtne ja jõukohane kõigile inimestele!

Kas sa vaatad ilma nägemata, kuulad ilma kuulmata, puudutad ilma tundmata, ja räägid midagi ütlemata ja mõtlemata oma sõnade mõjule? Kui see nii on, siis on see näitajaks sellele, et oleme eemal praegusest hetkest, oleme kui unes. Kõik psühhosomaatilised haigused tulenevad survest elada väljaspool praegust hetke.

Vaadates endasse, saame teadlikuks kuidas meie mõtted, tunded ja kehalised aistingud, erinevad reaktsioonid ( tihti allasurutud ja teadvustamata) meid ja meie elu kvaliteeti mõjutavad. Tihti ei käitu, tunne ega mõtle me vastavalt oma valikutele, vaid nii, kuidas meid on programmeeritud. Tuues alateadliku materjali teadlikkuse valgusesse saame ühenduse iseenda jõu ja väega. Saame ühenduse oma terviklikkusega. Ja see annab meile võimaluse kogeda oma elus armastust, rõõmu ja vabadust.

Kohaloleku praktika sessioonist:

Üks kohaloleku sessioon kestab umbes 2-3 tundi. Sessioon algab vestlusega ja sellele järgneb sisemine protsess, kus inimene on pikali ja ühenduses enda sisemaailmaga.

Sessioonil on võimalik käsitleda kõiki teemasid, mis igal inimesel päevakorral ja mis vajavad sisemist selgust või teadvustamist. Kõik kriisisituatsioonid ja muud elu väljakutsed on suurepäraseks võimaluseks jõudmaks koju, oma sisemise olemuse juurde, praktiseerides kohalolekut.

Tänane hetk võib olla sulle uueks alguseks!

Terapeut – Sirve Paldis 

58 04 77 92

elutarkus@gmail.com

Seansid toimuvad TALLINNAS ja PÄRNUS.