Minevik on möödunud, tulevikku veel pole. Ainus, mis meil on, on olevik – PRAEGUNE HETK!

Kohaloleku praktika ehk mindfulness

Igas müstilises õpetuses on kesksel kohal praeguse hetke kogemine. Seega ei käsitle see mingit uuemat avastust, vaid on tuntud tõde juba iidsetest aegadest peale.

Kohaloleku praktika on märkamise ja enesest teadlikuks saamise protsess, kasutades selleks sisemist vaatlust. Ja see ei vaja mingeid uskumusi, tehnikaid ega erilisi teadmisi, see on lihtne ja jõukohane kõigile inimestele!

Kas sa vaatad ilma nägemata, kuulad ilma kuulmata, puudutad ilma tundmata, ja räägid midagi ütlemata ja mõtlemata oma sõnade mõjule? Kui see nii on, siis on see näitajaks sellele, et oleme eemal praegusest hetkest, oleme kui unes. Kõik psühhosomaatilised haigused tulenevad survest elada väljaspool praegust hetke.

Vaadates endasse, saame teadlikuks kuidas meie mõtted, tunded ja kehalised aistingud, erinevad reaktsioonid ( tihti allasurutud ja teadvustamata) meid ja meie elu kvaliteeti mõjutavad. Tihti ei käitu, tunne ega mõtle me vastavalt oma valikutele, vaid nii, kuidas meid on programmeeritud. Tuues alateadliku materjali teadlikkuse valgusesse saame ühenduse iseenda jõu ja väega. Saame ühenduse oma terviklikkusega. Ja see annab meile võimaluse kogeda oma elus armastust, rõõmu ja vabadust.

Kohaloleku praktika sessioonist:

Üks kohaloleku sessioon kestab umbes 2-3 tundi. Sessioon algab vestlusega ja sellele järgneb sisemine protsess, kus inimene on pikali ja ühenduses enda sisemaailmaga.

Sessioonil on võimalik käsitleda kõiki teemasid, mis igal inimesel päevakorral ja mis vajavad sisemist selgust või teadvustamist. Kõik kriisisituatsioonid ja muud elu väljakutsed on suurepäraseks võimaluseks jõudmaks koju, oma sisemise olemuse juurde, praktiseerides kohalolekut.

Tänane hetk võib olla sulle uueks alguseks!

Terapeut – Sirve Paldis 

58 04 77 92

elutarkus@gmail.com

Seansid toimuvad Tallinnas Ahtri tn 8. 7 korrus.

Pärnus Vee tn 4, Pärnu Budismikeskuses.